Jakimi kwiatami ozdobić stół weselny?

Planując wesele, warto zastanowić się nie tylko nad dekoracją ślubną kościoła, ale także nad przyozdobieniem stołu. Do udekorowania stołu na ślub najczęściej wykorzystuje się kwiaty, z których można tworzyć niezwykle piękne kompozycje. Dzięki nim zyskamy niepowtarzalny klimat, zwłaszcza jeśli uda nam się zestawić rośliny ze starannie dobranymi dodatkami, na przykład ze szkła.

Najbardziej popularnymi ozdobami ślubnego stołu wydają się być kwiaty cięte w wazonach, które szczególnie ładnie komponują się z niewielkimi świecami. Można jednak sięgnąć także po nieco bardziej nowoczesne inspiracje, wybierając chociażby kwiaty w wysokich flakonach całkowicie zatopione w wodzie. Rewelacyjny efekt dadzą także płatki róż pływające po powierzchni wody.

Zastanawiając się nad wyborem dekoracji na stół weselny dla gości, warto zadbać o to, aby kompozycje z kwiatów były dopasowane do stylu wnętrza. Kwiaty stanowią najbardziej popularne dekoracje stołów weselnych, jednak trzeba też mieć na uwadze fakt, że żywe rośliny niestety szybko tracą świeżość. Dlatego niektóre pary młode decydują się na zastąpienie żywych kwiatów sztucznymi.

Oryginalną dekorację stołu państwa młodych można uzyskać poprzez zanurzenie żywych kwiatów w wodzie. Do tego celu potrzebne są jednak wysokie oraz smukłe flakony. Można również zdecydować się na stworzenie bukietu z kwiatów, które będą kolorystycznie zbliżone do roślin znajdujących się w bukiecie panny młodej. Bukiet na stół pary młodej można wykonać właściwie z dowolnych gatunków kwiatów.

Równie ważne jest zadbanie o skomponowanie odpowiedniego bukietu na stół rodziców. Najładniej na stołach wydają się prezentować kompozycje w smukłych wazonach, ale oczywiście nie tylko. Tworząc taki bukiet warto pamiętać, że kwiaty w żaden sposób nie powinny ograniczać widoczności. Wiązanka nie powinna też zajmować zbyt wiele miejsca na stole.

Wykonując kompozycje z kwiatów do ozdobienia stołu weselnego, można sięgnąć właściwie po każdy rodzaj kwiatów żywych lub sztucznych. Oczywiście warto mieć na uwadze, że ilość potrzebnych roślin będzie zależeć przede wszystkim od wielkości weselnego pomieszczenia. Im większe wnętrze i więcej stołów, tym więcej kwiatów będzie potrzebnych do wykonania dekoracji.

Wiązanki z kwiatów warto dopasować do charakteru sali weselnej. We wnętrzu rustykalnym ciekawie mogą prezentować się bukiety z kwiatów ogrodowych, natomiast w nowoczesnym pomieszczeniu można pokusić się o stworzenie eleganckich kompozycji kwiatowych umieszczonych w szklanych wazonach.