Jesienne bukiety z suszonych liści i kwiatów

Jesienne bukiety z suszonych liści i kwiatów, tak samo jak stroiki ze sztucznych roślin, mogą stanowić przepiękną ozdobę naszego mieszkania. Jesień to pora roku, która kusi nas różnorodnymi barwami, dlatego liście szurające na chodnikach pod naszymi stopami aż same proszą się, by zabrać je do domu i wyczarować z nich niezwykle efektowną kompozycję.

Jesienny bukiet z kolorowych liści można wykonać bardzo szybko. Taka kompozycja z całą pewnością ożywi nasze mieszkalne wnętrze i wprowadzi do niego ciepły klimat. Co więcej, jesienne bukiety z liści i kwiatów idealnie sprawdzą się także w roli stroików na cmentarz. Należy jednak umieszczać je na grobach wczesną jesienią, gdyż wówczas stworzone przez nas kompozycje nie będą narażone na działanie mrozu.

Przygotowanie jesiennej dekoracji z suszonych liści nie jest trudne, a co więcej, nie trzeba nawet posiadać specjalnych zdolności. Wystarczy zgromadzić potrzebne materiały i puścić wodze własnej fantazji. W ten sposób na pewno uda nam się wykonać piękny bukiet, który wzbudzi zachwyt nie tylko w domownikach, ale i w odwiedzających nas gościach.

Jesienny bukiet na stół można przygotować właściwie z dowolnych suszonych liści. Jesienną porą najczęściej można natknąć się na kolorowe liście klonu, które przybierają żółtą, brązową lub czerwoną barwę. Bukiet z takich liści można dodatkowo ożywić zielonymi elementami, na przykład liśćmi popularnego kasztanowca. Bukiet można związać nitką, a następnie umieścić w szklanym wazonie.

W podobny sposób można przygotować jesienny bukiet do szkoły lub przedszkola dla naszej pociechy. Razem z dzieckiem warto wybrać się wcześniej na spacer, w trakcie którego poszukamy mniejszych i większych liści. Przy ich pomocy będziemy mogli wspólnie stworzyć ciekawą kompozycję. Liście nie muszą być bardzo duże – najważniejsze, by były w miarę możliwości świeżo zebrane (te ususzone mogą się nam pokruszyć).

Ciekawym pomysłem na stworzenie jesiennej dekoracji do domu może być także wykorzystanie kasztanów oraz jarzębiny. Szczególnie pięknie na kuchennym czy jadalnianym stole będzie prezentować się bukiet z suszonych liści z jarzębiną, która nada mu oryginalnego charakteru. Bardzo ładnie będzie wyglądać także kompozycja z astrami i jarzębiną.

Jeszcze jednym pomysłem na dekorację w typowo jesiennych barwach, może być ułożenie kompozycji z jesiennych kwiatów, liści i ziół. Można też użyć jarzębiny i kasztanów – najpiękniejsze bukiety jesienne powinny być utrzymane w kolorystyce czerwieni, żółci oraz brązu.