Ozdoby z kwiatów w szkle krok po kroku

Kompozycje z kwiatów szczególnie pięknie prezentują się w szklanych naczyniach. Takie bukiety można wykorzystać zarówno do przyozdobienia stołu na wesele, jak i do udekorowania własnego mieszkania. Naturalne piękno żywych roślin wygląda naprawdę wspaniale w zestawieniu z błyszczącym i przejrzystym szkłem wazonu czy flakonu.

Tworzenie oryginalnych ozdób z kwiatów w szkle nie jest specjalnie trudne, więc z wyczarowaniem takich dekoracji powinien poradzić sobie właściwie każdy. Oczywiście do stworzenia efektownej ozdoby możemy wykorzystać nie tylko szklany wazon. Można również sięgnąć po butelki o nietuzinkowym wyglądzie, szklane słoiki czy po różne inne naczynia.

Umieszczanie kwiatów w szklanych naczyniach daje niesamowite efekty i pozwala na tworzenie niebanalnych ozdób. Szklane pojemniki można wypełniać zarówno żywymi, jak i sztucznymi roślinami. Można także sięgnąć po rośliny posiadające nietypowe kształty korzeni czy cebulek. Pod tym względem eksperymentowanie z formami jest jak najbardziej dozwolone – im ciekawsza roślina, tym oryginalniejszy efekt uzyskamy.

Najbardziej ciekawe wydają się być te kompozycje kwiatowe w szkle, które dają wrażenie zupełnie przypadkowych, a nawet spontanicznych dekoracji. Do stworzenia takiej ozdoby można wykorzystać nawet zwykły szklany pojemnik. W takim naczyniu można też posadzić roślinę – nie wolno jednak używać szkła ciemnego, gdyż będzie ono ograniczać dostęp rośliny do światła.

By stworzyć oryginalną ozdobę z kwiatów w szkle, można sięgnąć właściwie po dowolny gatunek roślin. Oczywiście kwiatom żywym należy zapewnić odpowiednie warunki wzrostu, a więc najlepiej będzie umieścić je w wodzie. Natomiast nieco więcej możliwości dają sztuczne rośliny, gdyż można je łączyć z rozmaitymi dodatkami – a więc na przykład z muszelkami, żwirem czy z kamieniami o rozmaitych kształtach.

Posiadając szklane wazony, możemy też tworzyć oryginalne i niezwykle barwne kompozycje kwiatowe z wykorzystaniem tak zwanych granulatów kryształów wodnych. Można je dzisiaj nabyć w wielu różnych sklepach. Najczęściej są one produkowane na bazie kwasu akrylowego lub metakrylowego. Są one znane ze zdolności wiązania wody, więc można je śmiało stosować do uprawiania roślin lubiących wilgoć (na przykład azalii czy paproci).

By możliwie jak najstaranniej podkreślić oryginalność stworzonej przez nas kwiatowej kompozycji, warto zwrócić szczególną uwagę na kształt i formę szklanego naczynia. Rośliny, które odznaczają się niebanalnym wyglądem, najpiękniej będą prezentować się w prostych wazonach. Natomiast proste i skromne kwiaty można bez obaw umieszczać we flakonach o finezyjnych i przykuwających uwagę kształtach.