Proste bukiety z kwiatów polnych

Chociaż zdecydowana większość kompozycji kwiatowych na wesele jest tworzona z zamawianych roślin, to jednak ciekawe dekoracje można wykonywać też na bazie kwiatów polnych. Rośliny rosnące na łąkach niestety wciąż są niedoceniane, a przy ich pomocy można tworzyć naprawdę czarujące bukiety do dekorowania sal weselnych czy wielu innych pomieszczeń.

Bukiety z kwiatów polnych są piękne i subtelne, dlatego można nimi dekorować właściwie każde pomieszczenie. Tego rodzaju kompozycje znakomicie sprawdzą się zarówno jako ozdoba stołu na wesele, jak i na co dzień. Kwiaty prosto z łąki mają to do siebie, że są bardzo delikatne, ale można je łączyć z rozmaitymi gałązkami drzew czy z wieloma różnymi ozdobami florystycznymi.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie prostego bukietu z kwiatów łąkowych musimy wiedzieć, że takie rośliny szybko tracą świeżość, więc szczególnie ważne jest ich właściwe pielęgnowanie. Łączyć ze sobą możemy większość gatunków roślin rosnących na łąkach, ale tworząc taki bukiet, warto postarać się o to, aby kwiaty były kolorystycznie zbliżone do siebie. Dzięki temu bukiet będzie prezentował się naturalnie.

Gotowe bukiety z kwiatów polnych można wzbogacać kłosami zbóż, a także źdźbłami trawy. Jeśli zależy nam na uzyskaniu w miarę trwałego bukietu, wówczas najlepiej jest go wykonać na bazie chabrów, rumianków oraz polnych goździków. Niektóre kwiaty, takie jak na przykład maki, są bardzo delikatne i nawet przy ich urywaniu trzeba bardzo uważać, aby nie oberwać płatków.

Kwiaty rosnące na polach najlepiej jest zbierać wcześnie rano, kiedy jest rosa. Najlepiej wybierać te kwiaty, które posiadają rozwinięte płatki, ale można też nazbierać rośliny z pękającymi pąkami. Zanim włożymy nasz bukiet z polnych kwiatów do wazonu pamiętajmy też o przycięciu łodyżek.

Aby kompozycja z kwiatów łąkowych przez długi czas zachowała naturalny i świeży wygląd, wodę w wazonie należy wymieniać codziennie. Nie ma znaczenia, czy w wazonie będzie znajdować się bukiet z chabrów, rumianków czy z innych gatunków roślin rosnących na łące.

Polne kwiaty bardzo pięknie prezentują się także w zestawieniu z suknią ślubną, dlatego na ich bazie często są tworzone bukiety czy wianki. Takie dodatki do kreacji na ślub można stworzyć właściwie zupełnie samodzielnie. Bukiety z polnych kwiatów najlepiej sprawdzają się w połączeniu ze skromnymi i prostymi fasonami sukienek. Do uzupełnienia takiej kompozycji można też wykorzystać kłosy zbóż czy źdźbła trawy, a cały bukiet przewiązać elegancką wstążką.